Návštěvní doba, komentované prohlídky

Prohlídková trasa

Od 1. dubna 2017 do 31. října 2017 je pro návštěvníky památkového areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře připravena komentovaná prohlídka s průvodcem v českém, po domluvě i v anglickém a německém jazyce. Trasa prohlídky památkovým areálem poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře vede od hlavní západní vstupní brány, přes hřbitov do kostela sv. Jana Nepomuckého. Délka prohlídky je 45 minut.

Návštěvní doba

Běžná návštěvní doba poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je uvedena v tabulce.

Hlavní návštěvní sezóna trvá od 1. dubna do 31. října příslušného roku.

kalendářní měsíc návštěvní dny v měsícinávštěvní doba
leden - březen zavřeno*** zavřeno***
duben sobota, neděle, svátky** 9 - 17*
květen - září pondělí až neděle, svátky 9 - 17*
říjen sobota, neděle, svátek** 9 - 17*
listopad - prosinec  zavřeno*** zavřeno***

*** V těchto měsících lze sjednat pro skupiny o min. počtu 10 osob výjimečné otevření kostela k prohlídce. Vše musí být domluveno s předstihem min. 3 pracovních dnů. Pro rezervaci vyplňte REZERVAČNÍ FORMULÁŘ nebo pište na email: info@zelena-hora.cz. Výše vstupného mimo hlavní návštěvní dobu je jednotná, a to 110 Kč za osobu.

*  Poslední prohlídka v 16 hodin, s výjimkou každé soboty, kdy je poslední prohlídka v 15 hodin.

** V ostatní dny jsou prohlídky možné pouze pro předem objednané skupiny o min. počtu 10 osob, domluvené s předstihem min. 2 pracovních dnů.

 

Pohřebiště a ambity okolo poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře jsou otevřeny v souladu s přístupem na pohřebiště:

Leden, únor: 8.00-17.00 | březen: 8.00-18.00 | duben-září: 7.00-20.00 | říjen: 8.00-18.00 | listopad: 8.00-17.00 | Památka zesnulých (28. X. - 7. XI.): 8.00-20.00 | prosinec: 8.00-17.00 | Vánoční svátky (23. XII. - 27. XII): 8.00-12.00

Další poznámky k návštěvní době:

 • První prohlídka začíná se začátkem návštěvní doby, tj. v 9 hodin. Pokladna je otevřena krátce před začátkem první prohlídky.
 • Poslední prohlídka začíná v 16 hodin, s výjimkou každé soboty, kdy je poslední prohlídka v 15 hodin. Od 16:30 je slavena mše svatá. 
 • Intervaly mezi jednotlivými prohlídkami určuje kastelán poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, jsou limitovány provozními podmínkami a bezpečností návštěvníků. Čas další možné prohlídky je v hlavní návštěvní sezóně vždy uveden na dveřích pokladny. Prohlídky zpravidla začínají každou celou hodinu.
 • Délka prohlídky je 45 minut. Délka prohlídky zahrnuje i čas na samostatnou prohlídku kostela, fotografování, případné dotazy či krátkou modlitbu. 
 • Vstup do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře v návštěvní době je možný pouze s průvodcem.
 • Během komentované prohlídky, jejíž část probíhá uvnitř kostela,  jsou kostel i pokladna uzavřena. Prohlídka uvnitř kostela trvá cca 20 minut.
 • Návštěvnický provoz je řízen podle aktuálních provozních podmínek. Prohlídky se neprovádějí v době konání církevních obřadů, kulturních akcí a v dalších odůvodněných případech
 • Po předchozí domluvě lze pro skupiny domluvit návštěvu i mimo stanovenou hlavní návštěvní dobu.

 

Prohlídka kostela mimo hlavní návštěvní dobu (listopad - březen)

V období mimo hlavní návštěvní dobu, tj. od listopadu do března je kostel k prohlídkám uzavřen. Pro skupiny o min. počtu 10 osob lze sjednat výjimečné otevření kostela k prohlídce. Vše musí být domluveno s předstihem min. 3 pracovních dnů. Pro rezervaci vyplňte REZERVAČNÍ FORMULÁŘ nebo pište na email: info@zelena-hora.cz.  Výše vstupného mimo hlavní návštěvní dobu je jednotná, a to 110 Kč za osobu.

 

Rezervace prohlídek v hlavní návštěvní době (duben - říjen)

Rezervace prohlídek doporučujeme všem návštěvníkům nebo se alespoň telefonicky či emailem informovat na jejich konání a obsazenost.

Rezervace mají řadu výhod pro návštěvníky:

 • domluvíme se na konkrétní datum a čas prohlídky, tzn., že skupiny nemusí čekat,
 • neúčtujeme žádné rezervační poplatky,
 • objednaným skupinám nad 20 osob, při hromadné platbě poskytujeme vstup pro jednu dospělou osobu zdarma,
 • skupinám o 10 a více osobách nabízíme zvýhodněné vstupné při hromadné platbě.

Od dubna do října kvůli rezervaci prohlídek

 • vyplňte a odešlete  REZERVAČNÍ FORMULÁŘ 
 • piště e-mail na adresu: info@zelena-hora.cz
 • volejte od pondělí do neděle, od 9 do 17 hodin na telefonní číslo + 420 724 758 993
 • nebo pište na adresu:
  Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou – II
  Správa poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
  Zámek 2/2
  591 02 Žďár nad Sázavou 2

Podmínky při rezervaci prohlídek:

 1. Rezervace prohlídky poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je bezplatná.
 2. Platba vstupného je možná pouze v hotovosti, v českých korunách, před začátkem prohlídky na pokladně.
 3. Při rezervaci je nutné se dostavit alespoň 10 minut před zahájením samotné prohlídky. Pokud nebude čas rezervace dodržen, je čas prohlídky přenechán jiné skupině.

Děkujeme, že respektujte uvedené časové rozmezí a dané podmínky.

 

Bezbariérový vstup

Vstup do areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je částečně bezbariérový.
Doporučujeme doprovod druhé osoby při prohlídce areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Povrh cesty je nerovný, nezpevněný a při dešti a sněhu kluzký.
Téměř bez překážky se do památkového areálu dostanete pouze jihovýchodní vstupní branou od malého parkoviště. Bez překážky můžete projet celý ambit, který je okolo celého kostela. Pro překonání schodu při vstupu do kostela máme zhotoven přenosný dřevěný nájezd. Po kostele se lze pohybovat bez překážek.
Bez překážky si také můžete celý areál poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře prohlédnout z jeho bezprostředního okolí, lze obejít/objet po nezpevněné cestě kolem dokola.

Máte-li jakýkoliv dotaz, připomínku či kritiku, napište nám. Na Vaše dotazy odpovíme v nejkratším možném termínu. Děkujeme!

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
Sychrova
591 02 Žďár nad Sázavou

info@zelena-hora.cz
www.zelena-hora.cz

Nedaří se vám najít na webu informaci, kterou potřebujete? Využijte fulltextové vyhledávání.